Новини

Науково-практичний семінар з теми «Психологічна безпека освітнього середовища як чинник розвитку соціальної компетентності педагогічних працівників»

08-09 листопада 2018 року Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти спільно з Інститутом психології імені Г.С. Костюка Національної академії педагогічних наук України та з ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України провели науково-практичний семінар з теми «Психологічна безпека освітнього середовища як чинник розвитку соціальної компетентності педагогічних працівників».
На початку семінару учасники переглянули відеопривітання Максименко Сергія Дмитровича – директора Інституту психології імені Г.С. Костюка Національної академії педагогічних наук України, академіка Національної академії педагогічних наук України, доктора психологічних наук, професора та Отич Олени Миколаївни – проректора з науково-методичної роботи та міжнародних зв’язків ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України, доктора педагогічних наук, професора.
У семінарі брали участь близько 50 учасників, які мали змогу почути цікаву інформацію про інноваційно-дослідницький проект «Психологічні засади розвитку соціальних компетентностей педагогічних працівників в умовах Нової української школи», який презентувала Карамушка Людмила Миколаївна, член-кореспондент НАПН України, заступник директора з науково-організаційної роботи та міжнародних наукових зв’язків, завідувач лабораторії організаційної та соціальної психології імені Г.С. Костюка НАПН України, доктор психологічних наук, професор. Цікавим і змістовним був виступ про психологічну безпеку освітнього середовища як чинник розвитку професіоналізму освітян Бондарчук Олени Іванівни, завідувача кафедри психології управління Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктора психологічних наук, професора. Про вчителя як носія цінностей та компетентностей НУШ розповіла Гавлітіна Тетяна Миколаївна, проректор з науково-педагогічної роботи Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент. Про інтегральне лідерство як нову стратегію освітнього професіоналізму дискутувала Смольська Людмила Миколаївна, доцент кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат психологічних наук, доцент. З актуальною проблемою булінгу та з чинниками його запобігання виступив Папуша Владислав В’ячеславович, старший викладач кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат психологічних наук.
Практичним продовженням семінару стали: майстер-клас доктора психологічних наук, професора Карамушки Людмили Миколаївни, а також презентація розробок лабораторії психології професіоналізму за участю наукового керівника лабораторії, доктора психологічних наук, професора Бондарчук Олени Іванівни та викладачів кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, на завершення яких усі учасники отримали сертифікати.
Другий день семінару продовжився на базі Здолбунівського районного методичного кабінету на чолі з завідувачем Глущук Наталією Олександрівною, яка продемонструвала сучасні підходи й шляхи соціально-психологічного супроводу професійного зростання педагогічних та керівних кадрів Здолбунівського району, та за активної участі Антонюка Ігоря Васильовича, начальника відділу освіти Здолбунівської районної державної адміністрації, а також практичних психологів Дерманського НВК та Білашівського НВК: ЗОШ І – ІІІ ступенів, ДНЗ Здолбунівського району, які продемонстрували цікаві методики досягнення особистої ефективності педагога та формування цілепокладання вчителя. Про інноваційні форми, методи та прийоми навчання дорослих, як запоруку розвитку професіоналізму сучасного педагога розповіла Регеза Оксана В’ячеславівна, завідувач Костопільського районного методичного кабінету, а їх практичне застосування показали практичні психологи Костопільської загальноосвітньої школи-комплексу І – ІІІ ступенів №6 та Костопільського будинку школярів та юнацтва. Про пріоритети та проблеми соціально-психологічного супроводу професійного зростання педагогів в роботі з дітьми з особливими потребами дискутував Папуша Владислав В’ячеславович, кандидат психологічних наук
На завершення науково-практичного семінару науковий керівник лабораторії психології професіоналізму Бондарчук Олена Іванівна, доктор психологічних наук, професор та Карамушка Людмила Миколаївна, доктор психологічних наук професор дискутували з питань психологічної безпеки освітнього середовища педагога та проблемного поля соціальної компетентності особистості як чинників інновацій в освіті, а також вручили сертифікати учасникам семінару.

  

ІІ  Всеукраїнська науково-практична конференція


26 травня 2017 року на базі ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України відбулася  ІІ  Всеукраїнська науково-практична конференція  «Психолого-педагогічнний  супровід фахової підготовки та підвищення кваліфікації  особистості в умовах трансформації  освіти», під час якої працювала секція «Психологічні проблеми  професійної підготовки, вдосконалення  та розвитку професіоналізму  фахівців у системі післядипломної педагогічної освіти» спільно з лабораторією  психології професіоналізму Рівненського ОІППО. Отримали сертифікат учасника конференції та презентували результати дослідження лабораторії зі створення  акмеологічного супроводу професійного розвитку та вдосконалення  педкадрів, формування в них професійної компетентності та управління цими процесами в умовах децентралізації освітньої галузі Гавлітіна Т.,М., проректор з науково-педагогічної роботи, к.пед.н., доцент; Ковбасюк Т.Л., доцент кафедри педагоіки, психології та корекційної освіти, к пед.н.;  ст.викладачі кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти Овадюк О.О., Вронська В.М., Шпичак І.П.,  ст.викладач кафедри філософії, економіки та менеджменту освіти Тригубець Г.Є. 


23-24 листопада проведенно науково-практичний семінар лабораторії психології професіоналізму

23-24 листопада  2017 року на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Костопільського районного методичного кабінету відділу освіти Костопільської райдержадміністрації спільно з ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України проведенно науково-практичний семінар лабораторії психології професіоналізму з теми «Психолого-педагогічні засади розвитку професіоналізму педагогічних працівників в освітньому просторі НОВОЇ української школи».
Учасники семінару відвідали майтер-клас Бондарчук Олени Іванівни, доктора психологічних наук, професора, члена української асоціації організаційних психологів та психологів праці, завідувача кафедри психології управління ДВНЗ «Університету менеджменту освіти» НАПН України, «Психологічна безпека освітнього середовища як чинник професіоналізму вчителів в умовах Нової української школи» та Карамушки Людмили Миколаївни, члена-кореспондента НАПН України, доктора психологічних наук, професора, завідувача лабораторії організаційної та соціальної психології, заступника директора з науково-організаційної роботи та міжнародних наукових зв’язків Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, «Розвиток лідерства (лідерських якостей) педагогічних працівників як складової їх професіоналізму».
24 листопада на базі Костопільського районного методичного кабінету відбулася презентація проміжних результатів учасників дослідження.
У даному заході взяли участь понад 60 педагогічних та науково-педагогічних працівників області.

Немає коментарів:

Дописати коментар